Od września 2020 r. w ZSP im.W.Reymonta realizowany jest kolejny program "Inwestycja w edukację szansą na zawodowy sukces", który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, realizowany przez Powiat Rawski.

Celem projektu jest dostosowanie kierunków kształcenia zawodowego do regionalnego rynku pracy, ukierunkowane na poprawę zdolności do zatrudnienia przyszłych absolwentów szkoły, poprzez adaptację i doposażenie pracowni i warsztatów szkolnych oraz poprzez organizację dla uczniów staży, dodatkowych zajęć specjalistycznych, kursów i szkoleń.

W 9 grudnia br. , w wyniku ogłoszonego przetargu, dokonano pierwszych zakupów z zakresu maszyn rolniczych. Zakupiono: ciągnik komunalny z przyczepą, glebogryzarkę, kosiarkę i pług. Maszyny dostarczyła firma POLSAD z Grójca. Według wstępnych ustaleń dyrektora ZSP im.W.Reymonta p.Andrzeja Romańczuka z przedstawicielem firmy szkoła nawiąże ściślejszą współpracę w ramach której m.in. odbędą się warsztaty z obsługi zakupionego sprzętu i możliwość odbycia praktyk zawodowych uczniów w firmie POLSAD.

Zdjęcia z przekazania maszyn rolniczych w ramach projektu - https://photos.app.goo.gl/LGotj782LZ9eZP5x6