Wycieczka na AGRO SHOW do Bednar k/Poznania odbyła się 22.09.2023.

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW organizowana jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych od 1999 roku. AGRO SHOW od lat postrzegane jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych.

Agro show to również kompleksowa wystawa, podczas której swoją aktualną ofertę pokazują producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. Dzięki temu uczniowie przybywający na AGRO SHOW mają możliwość zapoznania się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa. Mogą też spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami wszystkich liczących się instytucji i agencji związanych z branżą rolniczą.

Oprócz statycznej prezentacji uczniowie mieli możliwość oglądania pokazów maszyn w czasie pracy, w tym roku były to opryskiwacze, rozsiewacze, roboty i drony – wszystko w tematyce rolnictwa precyzyjnego.

Autor filmu: Radek Szymański IIb LO

link do filmiku - kliknij!